Şikayet Prosedürü

Şikayet Dosyası Yükle   Ban Durumu    Bilgisayarınızdaki Banlı Nickler

Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bu sayfadaki bilgileri kullanarak haksızlık yapan kişiyi Şikayet Etme konusunda bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle oyun esnasında K düğmesine basarak yaşadığınız soruna ait konuşma kayıtlarını kaydedip sisteme yükleyin ve sistemin verdiği kayıt linkini alın. Konuşma dosyası bilgisayarınızdaysa önce burayı tıklayarak sisteme yükleyebilirsiniz.

Şikayetiniz nickinizin banlanması hakkındaysa ban durumunuzu bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Sistemde karşılaştığınız sorunları çözebilmemiz için şikayetlerinizi 3 şekilde dile getirebilirsiniz:

1-Canlı destek hattında şikayetinizi dile getirme

Oyun yazılımında bulunan sistemimize bağlanarak şikayetinizi online olan denetleyicilerimize iletebilirsiniz.

2-Yardım salonunda şikayetinizi dile getirme

Yardım salonuna girerek (1. kattaki ilk salon) bir masa açınız. Yardım salonundaki yöneticilerimizden biri kısa bir süre içinde masanıza gelerek şikayetinizi dinleyecektir.

3-Emaille şikayetinizi bildirme

Şikayetinizi konuyu özetleyen bir mesaj ve diğer delillerle birlikte 34oyunu@hakkarim.net adresine maille gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz şikayetler site denetleyicilerimiz ve site yetkililerimiz tarafından incelenecek, gerekli görülmesi durumunda taraflarla görüşülerek gerekiyorsa işlem yapılacaktır.

Şikayet yazarken şu noktalara dikkat etmeyi unutmayınız:

1-Şikayetinizin söz konusu olduğu salon numarası

2-Şikayetiniz bir yönetici ile ilgiliyse yöneticinin nicki

3-Olayın meydana geldiği tarih, saat

4-Kendi nickiniz

5-Kısaca olayın özeti

6-Kaydettiyseniz oyunda program tarafından kaydedilmiş konuşma metinleri (Program tarafından kaydedilmiş konusma.htm dosyası).

Şikayetlerinizde bu bilgilere yer vermediğinizde şikayetin muhatabını bulmamız ve işlem yapmamız mümkün olmayabilir.

Lütfen şikayet gönderirken aşağıdaki kurallara dikkat ediniz.

 • Bir oyuncu sizinle uygunsuz bir konuşma yaptıysa öncelikle salondaki yöneticiye ş düğmesi ile gönderiniz. Konuşmayı kopyalayıp yöneticinin penceresine yapıştırmayınız. Bu, hem gönderdiğiniz mesajın doğru olduğunu ispatlamaz hem de yönetici tarafından yanlış anlaşılabilir. Oyuncularla ilgili tüm şikayetlerinizi yöneticiye Ş düğmesi ile gönderiniz. Ş düğmesi ekranınızda bulunan son 10 satırı salonda bulunan seçtiğiniz yöneticiye gönderecektir. Yöneticilerimiz, konuşmada yasadışı veya ahlak dışı bir unsur varsa o üyeyi banlayacaktır. Ş düğmesi ile gönderilmemiş şikayetleriniz sistemdeki yöneticiler tarafından dikkate alınmaz. Herhangi bir üye size uygun olmayan bir mesaj yazdığında şikayeti bildirdiğiniz yönetici işlem yapmıyorsa, salondaki diğer yöneticilere bildiriniz. Yine de işlem yapılmazsa konuşmaları kaydedip yardım salonuna veya canlı destek hattına iletebilirsiniz.

 • Sizinle uygunsuz konuşan hiç bir üyeye aynı tarzda cevap vermeyiniz. Aksi takdirde her ikiniz de cezalandırılırsınız. Bir üye size küfür etmişse siz de aynı şekilde karşılık vermişseniz siz de banlanırsınız. Bu tür durumlarda üye ile muhatap olmayıp konuşmayı ş düğmesi ile sistemdeki yöneticilere iletiniz.

 • Bir üyenin üye resminde yasadışı veya ahlak dışı resim varsa bunu Yardım Salonu yöneticilerine veya site denetleyicilerine iletebilirsiniz. Bu tür resim bulunduran üyelerin üyelikleri askıya alınır. Bunlara ulaşamıyorsanız o üyenin üye sayfasındaki Şikayet Et linkini de kullanabilirsiniz

 • Bir yönetici sizinle uygun olmayan bir biçimde konuşuyorsa ve salon admini salondaysa ilk olarak admine iletiniz. Aksi takdirde konuşmalarınızı kaydedip yardım salonuna veya canlı destek hattına iletebilirsiniz.

 • Bir yönetici size haksızlık yaptıysa ulaşabiliyorsanız önce salon adminine, ulaşamıyorsanız konuşmalarınızı kaydedip yukarıdaki mail adresine gönderebilirsiniz.

 • Yönetim hiyerarşimiz Site Yetkilisi -> Site Koordinatörü -> Site Denetleyicisi -> As Admin -> Admin -> Süper Op -> Op şeklindedir. Bir üyeyle yaşadığınız sorunu ileteceğiniz kişi o salondaki yöneticidir, yönetici ile yaşadığınız sorunu ileteceğiniz kişi öncelikle admin, o çözemiyorsa veya ulaşamıyorsanız site denetleyicisidir. Sorunlarınızın en hızlı şekilde çözümü için bu hiyerarşiye riayet ediniz. Yöneticiler veya salonlar arasında çıkacak sorunları çözecek kişi öncelikle adminler, onlar çözemiyorsa koordinatörler ve yetkililerdir.

 • Üst yönetime mail, yardım salonu veya canlı destek hattından iletilen her şikayet değerlendirilmekte ve yönetimde kusur varsa işlenen kusurun derecesine göre uyarma, seviye cezası verme, yöneticilikten alma, tekrar yönetici olmaması için ban sayısını 3 yapma gibi cezalar verilmektedir.

 • Gönderdiğiniz maillerin işleme alınması bir kaç saati bulabilir. Lütfen sabırlı olunuz. Bu süre içinde ban süresi dolsa bile ban haksız bulunmuşsa sicilinizden temizlenecektir. İşlemlerin daha hızlı olması için Canlı Destek hattını veya Yardım Salonunu kullanabilirsiniz.

Nick, Şifre ve Mail Sorunlarında uygulanacak prosedür:

 • Nickinizi veya şifrenizi kaybettiyseniz önce buradan şifrenizi mail adresinize isteyiniz. Nick ve şifreniz verdiğiniz mail adresine 2 saat içinde gönderilir.

 • Eğer bu adresten şifrenizi alamadıysanız Yardım salonuna girerek salon penceresinin altındaki Şifre Bul / Mail Sil linkini tıklayınız, kayıtlı mail adresinizin silinebilmesi için 1 ay önceki nick ve şifreyi girmeniz ve 1 ay önce girmiş olduğunuz bilgisayardan girmiş olmanız gerekir. 1 ay önceki nick ve şifrenizi buraya girerek kayıtlı mail adresinizi sildirebilirsiniz.

 • Vip üyemizseniz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız nickinize kayıtlı telefon numaranızdan PAR yazıp boşluk bırakın 6 tane rakam (sadece rakam) yazın
  Örnek: PAR 889809
  yazıp 08508401235'e SMS gönderin o nicke kayıtlı tüm nicklerinizin şifresini değiştirin. Bu işlem sonucunda nicklerden 100 kredi kesilerek şifreniz SMS ile belirlediğiniz şifre olacaktır. (Yurt dışından bu numaraya mesaj gönderemiyorsanız 0013474427866 numaramızı deneyebilirsiniz).

Site Denetleyicilerimizin yardımcı olabilecekleri konular:

 • Haksız banlamalar veya üyeye yapılmış haksız uygulamalar

 • Nick, şifre veya mail adresiyle ilgili sorunlarınız

 • Yönetici seviyeleri (admin talebi gerekir)

Site Yetkililerimizin ve Site Koordinatörlerimizin yardımcı olabilecekleri konular:

 • Adminler arasında çıkan sorunların çözümü

 • Salonla ilgili ayarlar (admin talebi gerekir)

 • Yönetici seviyeleri (admin talebi gerekir)

Ödemeyle ilgili sorunlarda uygulanacak prosedür:

 • Herhangi bir hizmet için (gold üyelik, cafegold üyelik, salon kiralama, kredi vs) ödeme yaptıysanız ödeme bildirim formumuzu doldurunuz. Bu forma ne için ödeme yaptığınızı, hangi banka şubesinden yaptığınızı ve gönderici adınızı mutlaka belirtisiniz. İşleminiz bildirim formu doldurulduktan sonraki bir kaç saat içinde aktif hale gelecektir.